Pliurpalai

Energijos taupymas arba kodėl aš kasdien valgiau vištienos sriubą

vistienos_sriuba

Apie tai, kaip su milijonu darbų kasdien valgyti sveikiau, tai daryti lengvai ir energiją taupyti svarbesniems darbams.

Apie maistą skaitydavau kasdien, galėjau ilgai nesvarsčiusi išvardinti, ką žmonės valgo Meksikoje, Vengrijoje ar Izraelyje. Bet pati kasdien gamindavau tą pačią vištienos sriubą.

Koks buvo planas? Nuspręsti, koks sveikas maistas mane tenkina ir jį automatizuoti. Kasdienio gyvenimo šurmuly vis naujų patiekalų gaminimas man neatrodė viliojančiai, veikiau kaip stresas. Tačiau puikiai supratau, kad naminis maistas sveikatai ir gerai savijautai yra aukso vertės.

ENERGIJOS TAUPYMAS

Pasigavau modelį, kurį naudojo Stevas Jobsas. Dalykus, kuriais nenori sau sukti per dieną galvos, automatizuoji – paverti įpročiais. Žmogus kasdien turi ribotą energijos kiekį sprendimams priimti. Jei jį išleidžia buičiai, nebeturi jėgų svarstydamas svarbius klausimus.

 Gaminimas fiziologiniams poreikiams tenkinti man atrodė ne tas pats kas gaminimas laisvadieniais. Tarsi, namų darbai mokykloje – mokytojai liepus rašyti rašinėlį, purtydavaisi, o laisvalaikių sukurpti ką atrodė visai malonu.  Siekdamas sumažinti sprendimų dienoje Steve Jobs  vilkėdavo tuos pačius rūbus, o aš (va kaip gražiai įsitaisiau prie Jobs’o) – kasdien valgiau vištienos sriubą.

 ______

KITOKS BŪDAS PRADĖTI MAITINTIS SVEIKIAI

Ar visiems dabar siūlau kasdien valgyti vištienos sriubą? Tikrai ne. Idėja labai paprasta:

  • Atrandi sveiką patiekalą, kuris tau labai labai patinka;
  • Pirmąkart gaminant, į viską gerai įsigilini ir apgalvoji kaip galėtum jį  pagaminti greičiau (prisitarkuoti urmu burokėlių, užsišaldyti falafelių tešlos ir pan.)
  • Gamintis jį dažnai, tol kol taps įpročiu (jei anksčiau nepavyko atrasti greičiausio paruošimo būdo, gaminant dažnai, jis tikrai atsiras)
  • Sugalvoti kitą sveiką, skanų patiekalą ir įtraukti jį tokiu pat būdu.

______

Tikriausiai, sunkiausia sveikos mitybos dalis – įprasti sveikai gaminti kasdien. Palaipsniui įtraukiant po vieną patiekalą, mityba visiškai neapkraus galvos.

Atsibos? Jei bus tikrai skanu, neatsibos. O jei visgi, bus pats metas sugalvoti kitą patiekalą. Taip po truputį gims sveiko maisto apipinta kasdienybė.

O kaip dėl įvairovės? Ji gims po truputį arba kitų dienos patiekalų pagalba. Tikiu, kad geriau valgyti vienodą sveiką maistą, nei kasdien skirtingą brūdą 🙂 

Sriubos receptas ir jos puikumo paslaptys – sekmadienį!

À bientôt!

Standard

One thought on “Energijos taupymas arba kodėl aš kasdien valgiau vištienos sriubą

  1. Pingback: Stebuklinga vištienos sriuba su 7 super galiom | Sanssucre

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s